Warsztaty tematyczne dla dzieci

Warsztaty tematyczne dla dzieci

Warsztaty „ Mazurska Rybka”

Dedykowane dzieciom od 6 lat. Metody i techniki prowadzenia zajęć  zostaną dostosowane do wieku uczestników. W czasie  pobytu dzieci dowiedzą się jakie były tradycyjne zawody dawnych mieszkańców naszych terenów, w tym kowal i rybak, zwiedzą w sposób interaktywny kuźnię i wystawę rybacką.  W trakcie warsztatów  rozrobią  masę gipsową, wykonają odlewy rybek. Następnie zrobią  swój autorski projekt na gotowym odlewie. Produktem finalnym jest rybka – magnes, który każdy z uczestników zabierze ze sobą.

Czas trwania od 1,5 do 2 g

Warsztaty „ Pieczemy bułki i bułeczki”  – wariant z gotowym ciastem dla młodszych dzieci

Dedykowane dzieciom  od lat  5. W trakcie warsztatów dzieci  poznają rodzaje zbóż i uczą się je rozpoznawać, poznają właściwości ziaren dodawanych do pieczenia: czarnuszka, siemię  lniane, słonecznik, dynia.  Następnie zagniotą  bułeczki, rogaliki itp., dodając wybrane przez siebie  ziarna. Ciasto zostanie dla nich przygotowane wcześniej.  Produktem finalnym będą wypieki, które każdy uczestnik zabierze ze sobą.

Czas trwania warsztatów od 1,5 do 2 g

Warsztaty „Pieczemy bułki i bułeczki” wariant z wyrabianiem ciasta dla dzieci w wieku szkolnym

W trakcie warsztatów uczestnicy poznają rodzaje zbóż i uczą się je rozpoznawać, poznają właściwości ziaren dodawanych do pieczenia: czarnuszka, siemię  lniane, słonecznik, dynia. Przygotowują ciasto według przepisu, formują bułeczki w dowolnym kształcie, dodając wybrane przez siebie ziarna, pracują z Przepiśnikiem Mazurskim, rozwiązują zagadki i rebusy związane z tematyką warsztatów. Produktem finalnym będą wypieki, oraz Przepiśniki Mazurskie, które każdy uczestnik zabierze ze sobą.

Czas trwania warsztatów – 1,5 do 2 g

 Warsztaty „Robimy mydełka glicerynowe”

Dedykowane dzieciom, młodzieży i dorosłym. Podczas warsztatów uczestnicy poznają historię mydła, oraz składniki potrzebne do jego wytworzenia. Zaprojektują i stworzą unikalne mydełko o wybranym kształcie, kolorze i zapachu, z wyjątkowymi dodatkami we wnętrzu.

Produktem finalnym będą dwa mydełka, które  każdy uczestnik zabierze ze sobą.

Czas trwania od 1,5 do 2 g

Warsztaty „ Pizza z pieca chlebowego” wariant z gotowym ciastem dla młodszych dzieci

 Dedykowane młodszym dzieciom . W trakcie warsztatów uczestnicy przygotowują z gotowego ciasta autorskie pizze. Pracują także z Przepiśnikiem Mazurskim , rozwiązują zagadki i rebusy związane z tematyką warsztatów, bawią się w Ekologiczne Koło Fortuny

Produktem finalnym jest pizza do skonsumowania na miejscu oraz Przepiśnik Mazurski, który każdy    z uczestników zabierze ze sobą

Czas trwania od 1,5 do 2 g

PAKIETY POBYTOWE

Pakiet „ Poznajemy tradycje rybackie”

Zwiedzanie Mazurskiej Zagrody :

 • zwiedzanie kuźni
 • interaktywne zwiedzanie ekspozycji rybackiej
 • warsztat : bajki mazurskie – tworzymy książeczkę

Dedykowane dzieciom od 6 lat, grupa może liczyć do 25 osób. Metody i techniki prowadzenia zajęć  zostaną dostosowane do wieku uczestników. W czasie  pobytu dzieci dowiedzą się jakie były tradycyjne zawody dawnych mieszkańców naszych terenów, w tym kowal i rybak,  zwiedzą w sposób interaktywny kuźnię  i wystawę rybacką, pobawią  się w terenie. Podczas warsztatów dzieci poznają bajki mazurskie, popracują          w grupach. Młodsze  obejrzą bajkę mazurską w teatrzyku kamishibai.  Produktem finalnym będzie książeczka stworzona indywidualnie przez każdego z uczestników.

Opcjonalnie:  ognisko / grill  z kiełbaskami

Pobyt trwa ok. 2,5 – 3 godziny.

Pakiet  „  Mazurska Rybka ”

Zwiedzanie Mazurskiej Zagrody :

 • zwiedzanie kuźni
 • interaktywne zwiedzanie wystawy rybackiej
 • gra terenowa : „Znajdź rybkę”
 • warsztat: „Rybka na zdrowie”  / malowanie rybki na kamieniu/ innych materiałach

Dedykowane dzieciom od 6 lat, grupa może liczyć do 25 osób. Metody i techniki prowadzenia zajęć  zostaną dostosowane do wieku uczestników. W czasie  pobytu dzieci dowiedzą się jakie były tradycyjne zawody dawnych mieszkańców naszych terenów, w tym kowal i rybak, zwiedzą w sposób interaktywny kuźnię   i wystawę rybacką, pobawią  się w terenie. W trakcie warsztatów obejrzą prezentację związaną z rybami żyjącymi w naszych jeziorach i rzekach.  Produktem finalnym będzie stworzenie magnesu, rybki  malowanej indywidualnie  przez każdego z uczestników.

Opcjonalnie : ognisko/ grill z kiełbaskami

Pobyt trwa ok  2,5 – 3  godziny

Pakiet  „Poznajemy mieszkańców naszego jeziora”

Zwiedzanie Mazurskiej Zagrody

 • zwiedzanie kuźni
 • interaktywne zwiedzanie wystawy rybackiej
 • gra terenowa: „Znajdź mieszkańców naszego jeziora”
 • warsztat : „ Mieszkańcy naszego jeziora” – malowanie farbami witrażowymi/  lub wykonanie pracy przy użyciu innych technik

Dedykowane dzieciom od 6 lat, grupa może liczyć do 25 osób. Metody i techniki prowadzenia zajęć  zostaną dostosowane do wieku uczestników. W trakcie pobytu dzieci będą miały możliwość zwiedzić w sposób interaktywny kuźnię i wystawę rybacką, pobawić się w terenie. Podczas warsztatów obejrzą prezentację „ Ryby, rybeczki i inni mieszkańcy jeziora i rzeczki”, wykonają  witraże związane tematyką z zajęciami. Produktem finalnym będą gotowe do dowolnego użycia witraże, które każdy uczestnik zabierze ze sobą, lub praca wykonana inną techniką.

Opcjonalnie:  ognisko / grill  z kiełbaskami